Spektakularne wyniki badania na antyoksydacyjne działanie Sunrise Serum.

Antyoksydanty, inaczej przeciwutleniacze, to związki chemiczne, których głównym zadaniem jest neutralizacja wolnych rodników tlenowych. Wolne rodniki to cząstki, które przyspieszają proces starzenia się i zwiększają ryzyko powstawania różnych chorób. Więcej o tym czym są antyoksydanty i jaki mają wpływ na nasze zdrowie, w tym zdrowie skóry, przeczytasz tutaj

Dlaczego badamy antyoksydację? 

Najważniejszym kryterium przy tworzeniu i dobieraniu głównych składników aktywnych Sunrise Serum była jego skuteczność w zmniejszeniu skutków starzenia się skóry i stresu oksydacyjnego. Łącząc główne składniki aktywne w odpowiednich stężeniach np. witaminę C, rozjaśniający peptyd, kwas ferulowy, acerolę czy astaksantynę opieramy się na rekomendowanych stężeniach producentów i wynikach badań tych poszczególnych składników.  W Say hi zawsze dobieramy składniki aktywne w taki sposób, aby działały one na wybrany problem skórny w sposób synergiczny, potęgując skuteczność całej formulacji. Dlatego istotne jest zbadanie efektywności finalnego produktu. Dodatkowo, rezultatu antyoksydacji nie da się jednoznacznie potwierdzić w badaniach aplikacyjnych na konsumentach. 

Skuteczność antyoksydacyjna Sunrise Serum potwierdzona w badaniu:

Nasze ujędrniająco-rozświetlające Sunrise Serum dostarcza natychmiastowych i mierzalnych efektów w walce z wolnymi rodnikami, co zostało udowodnione w niezależnym badaniu. Badanie aparaturowe przeprowadzone przez Centrum Badań i Innowacji Dr. Nowaczyka wykazało, że roztwór serum, nawet po 100-krotnym rozcieńczeniu wciąż wychwytuje 33,89% kationorodników ABTS w czasie 60 minut. A siła antyoksydacyjna 1 grama badanego kosmetyku odpowiada działaniu antyoksydacyjnemu 45,38 mg Troloksu.

Sunrise Serum, Say hi serum, serum antyoksydacyjne, serum ujędrniające, serum wegańskie, serum przeciwzmarszczkowe, serum rozświetlające, serum z witaminą C, serum na dzień, serum do cery normalnej, serum do cery dojrzałej, serum do cery wrażliwej, serum do cery suchej, serum z peptydami, najlepsze serum, serum do twarzy, serum dla kobiet w ciąży, pielęgnacja twarzy, pielęgnacja przeciwzmarszczkowa, pielęgnacja ujędrniająca, pielęgnacja z witaminą C
Dlaczego Serum zostało rozcieńczone do badania? 

Wyobraźcie sobie, że bez rozcieńczenia serum wykazywało tak szybkie działanie antyutleniające, że po prostu zamiatało badane w warunkach laboratoryjnych rodniki w mgnieniu oka. A tłumacząc bardziej naukowo, rozcieńczenie pozwala na rzetelne określenie właściwości próbki i przeliczenie wyniku na standardowy antyutleniacz.

Co to jest Troloks? 

Troloks to sztuczny odpowiednik witaminy E  wykorzystany w naszym badaniu i jeden ze standardowych antyutleniaczy, uznawany za wzorzec. Jest to substancja o silnych właściwościach antyutleniających do której porównuje się właściwości antyutleniające innych substancji. Im wyższa wartość Troloksu tym lepiej. W przypadku naszego serum 1g Sunrise Serum wykazuje taką samą zdolność antyutleniającą (% zmiatania rodnika) co 45,38 mg Troloksu.

Sunrise Serum, Say hi serum, serum antyoksydacyjne, serum ujędrniające, serum wegańskie, serum przeciwzmarszczkowe, serum rozświetlające, serum z witaminą C, serum na dzień, serum do cery normalnej, serum do cery dojrzałej, serum do cery wrażliwej, serum do cery suchej, serum z peptydami, najlepsze serum, serum do twarzy, serum dla kobiet w ciąży, pielęgnacja twarzy, pielęgnacja przeciwzmarszczkowa, pielęgnacja ujędrniająca, pielęgnacja z witaminą C
Główne składniki o działaniu antyutleniającym w Sunrise Serum

Witamina C - najbardziej stabilna i doskonała forma witaminy C, 3-0-Ethyl L-Ascorbic Acid, w wysoce skutecznym i klinicznie przebadanym stężeniu 5%. Zawiera najwyższe stężenie kwasu askorbinowego spośród wszystkich pochodnych witaminy C (86,3%) i ma najlepsze właściwości penetracyjne przez skórę. Silny przeciwutleniacz, który pomaga utrzymać równowagę skóry poprzez neutralizację wolnych rodników. Niweluje przebarwienia, rozjaśnia i ujednolica koloryt cery, przywracając jej młodzieńczy wygląd i promienny blask. Zwiększa produkcję kolagenu, redukując w ten sposób drobne linie i zmarszczki.

Neoclair PRO™ - kompleks w stężeniu 2%, który zawiera rozjaśniający biomimetyczny peptyd pochodzący z zielonej herbaty. Ten silny kompleks antyoksydacyjny posiada silne właściwości przeciwzapalne i przeciwstarzeniowe, naprawiając uszkodzone błony komórkowe spowodowane stresem oksydacyjnym i zanieczyszczeniem środowiska. 

Kwas ferulowy - silny antyoksydant nazywany „pogromcą wolnych rodników”. Łagodzi stany zapalne, rozjaśnia przebarwienia, pomocny w leczeniu trądziku, przebarwień i łojotokowego zapalenia skóry. Stabilizuje i poprawia penetrację witaminy C, potęgując skuteczność formuły Sunrise Serum w walce z przebarwieniami i przedwczesnym starzeniem się skóry.

Acerola - ekstrakt z owoców wiśni z barbadosu o najwyższej naturalnej zawartości witaminy C. Chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, zapobiega przedwczesnemu starzeniu i zwiększa produkcję kolagenu. 

Astaksantyna - jeden z najsilniejszych naturalnych antyoksydantów na świecie. Ten wysoce skoncentrowany ekstrakt z wodnych mikroalg posiada silne właściwości przeciwutleniające, przeciwstarzeniowe i przeciwzapalne.

← Older PostLeave a comment