Witamina C - “złoty standard” w codziennej pielęgnacji twarzy.

Promienna twarz o wyrównanym kolorycie i jędrnej skórze to marzenie każdego z nas. Niezależnie od wieku i tego, czy posiadasz cerę normalną, tłustą, mieszaną czy suchą, codzienna dawka witaminy C to „złoty standard” w pielęgnacji. Dlaczego nie tylko stężenie witaminy C jest najważniejsze w produkcie, co to jest etylowana witamina C, kto ją szczególnie pokocha i jakie daje efekty? O tym dowiesz się w poniższym poście. 

Co to jest kwas askorbinowy? 

Kwas askorbinowy, powszechnie znany jako “czysta” witamina C, jest jej podstawową formą i to on głównie występuje w produktach kosmetycznych. Ma udowodnione właściwości przeciwutleniające, rozjaśniające przebarwienia oraz stymulujące syntezę kolagenu. Jedyny szkopuł tkwi w tym, że jest to forma bardzo niestabilna i pod wpływem czynników zewnętrznych (światła czy tlenu), może tracić swoje cenne właściwości. Dochodzi do tego również w czasie, jeśli formuła nie jest odpowiednio ustabilizowana innymi składnikami lub technologiami. Dlatego kwas askorbinowy najlepiej sprawdza się w produktach, które przeznaczone są do jednorazowego użycia np. w skoncentrowanych ampułkach czy kuracjach bankietowych. Dodatkowo kwas ten działa w niskim pH, więc produkty zawierające go w dużych stężeniach często podrażniają skórę.

Pochodne witaminy C

W produktach kosmetycznych premium jak np. Sunrise Serum używane są głównie pochodne witaminy C. Forma zastosowana w konkretnej formule zależy od tego czy jest ona rozpuszczalna w wodzie (np. 3-0 etylowy kwas askorbinowy lub sól sodowa fosforanu askorbylu) czy w tłuszczach (np. palmitynian askorbylu lub tetraizopalmitynian askorbylu). Tak samo jest z jej stężeniem. Aby było skuteczne, wcale nie musi być jak najwyższe. Na przykład tetraizopalmitynian askorbylu będzie bardziej efektywny w dużo niższych stężeniach (1-3%) niż kwas askorbinowy, który często występuje w wysokich stężeniach (15-20%). Natomiast szybko się destabilizuje i traci swoje właściwości. Jest przez to najtańszą formą witaminy C podczas gdy pochodne potrafią mieć bardzo wysokie ceny, a za ich ceną idzie jakość i stabilność składnika. Warto więc mieć świadomość, że w przypadku bardzo ogólnego stwierdzenia jakim jest “witamina C”, dużo ważniejsza od wysokiego stężenia jest odpowiednio dobrana forma w połączeniu z innymi składnikami aktywnymi, które zwiększają jej trwałość w czasie i zdolność penetracji skóry. Tylko takie połączenie jest gwarancją sukcesu całej formulacji. 

Etylowana witamina C

Czyli 3-0-etylowy kwas askorbinowy stosowany w Sunrise Serum, jest pochodną witaminy C nowej generacji. Otrzymywana jest poprzez połączenie kwasu askorbinowego i dodatkowej grupy etylowej. Wyjątkowość tej pochodnej polega na tym, że:

  • jest niezwykle stabilna i odporna na działanie czynników zewnętrznych (światło, tlen i temperatura), zachowując swoje cenne właściwości na dłużej. 
  • Nie wymaga niskiego pH, dzięki czemu znacząco ograniczone jest ryzyko podrażnień, a jednocześnie zawiera najwyższe stężenie kwasu askorbinowego spośród pochodnych witaminy C (86,3%). 
  • W przeciwieństwie do innych pochodnych rozpuszczalnych w wodzie, etylowana witamina C jest bezpośrednio wykorzystywana przez skórę. 
  • Działa przeciwzapalnie i antybakteryjne, dlatego świetnie sprawdza się w przypadku cery trądzikowej i z niedoskonałościami. 

Jeśli Twoim celem jest skuteczna ochrona przeciwstarzeniowa i antyoksydacyjna, rozświetlenie skóry i wyrównanie jej kolorytu, rozjaśnienie przebarwień i śladów potrądzikowych a do tego posiadasz skórę wrażliwą to ta forma witaminy C jest w szczególności dla Ciebie. 

Jakich efektów możesz się spodziewać? 

Antyoksydacja 

3-0-etylowy kwas askorbinowy działa przede wszystkim antyoksydacyjnie, czyli redukuje ilość wolnych rodników oddziałujących na naszą skórę. Te niestabilne cząsteczki na skutek promieniowania UV a także stresorów środowiskowych i zanieczyszczeń powodują uszkodzenia komórek skory, prowadząc do matowości skóry, zmarszczek, czy nawet nowotworów. Witamina C w kosmetykach pełni przede wszystkim rolę prewencyjną i przeciwstarzeniową a stosując ją codzienne, inwestujesz w swoją przyszłość.

Rozjaśnia przebarwienia i koloryt skóry 

Etylowana witamina C po konwersji do formy aktywnej hamuje działanie enzymu tyrozynazy, dzięki czemu zmniejsza powstawanie melaniny. Widocznie rozjaśnia przebarwienia i redukuje pigmentację potrądzikową i foto melanozę. Wykazuje też działanie przeciwzapalne i pomaga zmniejszyć zaczerwienienia na skórze, stopniowo wyrównując jej koloryt. Zwalcza matowa cerę o poszarzalym kolorycie, przywracając jej naturalny, promienny blask. 

Ochrona przeciwstarzeniowa 

3-0-etylowy kwas askorbinowy ma wyjątkowe właściwości stymulujące syntezę kolagenu. Wzmacnia jego naturalną produkcję i chroni go przed nadmierną degradacją. Wraz z wiekiem produkcja kolagenu w skórze zmniejsza się, podobnie jak rezerwa witaminy C, która pełni rolę niezbędnego kofaktora do budowy kolagenu. Naturalne procesy fotostarzenia się skóry spowodowane promieniowaniem UV również powodują, że odporność i ogólna kondycja naszej skóry ulegają pogorszeniu, szybciej powstają zmarszczki i przebarwienia. Bez witaminy C synteza kolagenu zostaje zatrzymana. Dlatego jej regularne dostarczanie realnie wpływa na regenerację skóry i jej zdrowszy, młodszy wygląd oraz zminimalizowanie jej przedwczesnego starzenia się. 

Skoncentrowana i wielozadaniowa formuła Sunrise Serum zawiera 5% etylowanej witaminy C, 2% kompleksu z  rozjaśniającym biomimetycznym peptydem oraz 2 silne przeciwutleniacze: ekstrakt z aceroli i astaksantynę. Dodatkowo połączenie 3 molekularnych form kwasu hialuronowego z kwasem ferulowym (0,3%) poprawia skuteczność i penetrację witaminy C. Odkryj skuteczność formuły Sunrise Serum i ciesz się wakacyjną cerą przez cały rok!   

← Starsze posty Nowe posty →Zostaw komentarz