Antyoksydacyjne serum z witaminą C - wyniki badania Sunrise Serum

Antyoksydanty w kosmetykach, inaczej przeciwutleniacze, to związki chemiczne, których głównym zadaniem jest neutralizacja wolnych rodników tlenowych. Wolne rodniki to cząstki, które przyspieszają proces starzenia się i zwiększają ryzyko powstawania różnych chorób. Więcej o tym czym są antyoksydanty i jaki mają wpływ na nasze zdrowie, w tym zdrowie skóry, przeczytasz tutaj

Dlaczego badamy serum antyoksydacyjne? 

Najważniejszym kryterium przy tworzeniu i dobieraniu głównych składników aktywnych Sunrise Serum była jego skuteczność w zmniejszeniu skutków starzenia się skóry i stresu oksydacyjnego. Łącząc główne składniki aktywne w odpowiednich stężeniach np. witaminę C, rozjaśniający peptyd, kwas ferulowy, acerolę czy astaksantynę opieramy się na rekomendowanych stężeniach producentów i wynikach badań tych poszczególnych składników.  W Say hi zawsze dobieramy składniki aktywne w taki sposób, aby działały one na wybrany problem skórny w sposób synergiczny, potęgując skuteczność całej formulacji. Dlatego istotne jest zbadanie efektywności finalnego produktu. Dodatkowo, rezultatu antyoksydacji nie da się jednoznacznie potwierdzić w badaniach aplikacyjnych na konsumentach. 

Antyoksydacja - skuteczność potwierdzona w badaniu:

Nasze ujędrniająco-rozświetlające Sunrise Serum dostarcza natychmiastowych i mierzalnych efektów w walce z wolnymi rodnikami, co zostało udowodnione w niezależnym badaniu. Badanie aparaturowe przeprowadzone przez Centrum Badań i Innowacji Dr. Nowaczyka wykazało, że roztwór serum, nawet po 100-krotnym rozcieńczeniu wciąż wychwytuje 33,89% kationorodników ABTS w czasie 60 minut. A siła antyoksydacyjna 1 grama badanego kosmetyku odpowiada działaniu antyoksydacyjnemu 45,38 mg Troloksu.

Sunrise Serum, Say hi serum, serum antyoksydacyjne, serum ujędrniające, serum wegańskie, serum przeciwzmarszczkowe, serum rozświetlające, serum z witaminą C, serum na dzień, serum do cery normalnej, serum do cery dojrzałej, serum do cery wrażliwej, serum do cery suchej, serum z peptydami, najlepsze serum, serum do twarzy, serum dla kobiet w ciąży, pielęgnacja twarzy, pielęgnacja przeciwzmarszczkowa, pielęgnacja ujędrniająca, pielęgnacja z witaminą C

Dlaczego serum zostało rozcieńczone do badania? 

Wyobraźcie sobie, że bez rozcieńczenia serum wykazywało tak szybkie działanie antyutleniające, że po prostu zamiatało badane w warunkach laboratoryjnych rodniki w mgnieniu oka. A tłumacząc bardziej naukowo, rozcieńczenie pozwala na rzetelne określenie właściwości próbki i przeliczenie wyniku na standardowy antyutleniacz.

Co to jest Troloks? 

Troloks to sztuczny odpowiednik witaminy E  wykorzystany w naszym badaniu i jeden ze standardowych antyutleniaczy, uznawany za wzorzec. Jest to substancja o silnych właściwościach antyutleniających do której porównuje się właściwości antyutleniające innych substancji. Im wyższa wartość Troloksu tym lepiej. W przypadku naszego serum 1g Sunrise Serum wykazuje taką samą zdolność antyutleniającą (% zmiatania rodnika) co 45,38 mg Troloksu.

Sunrise Serum, serum antyoksydacyjne, serum ujędrniające, serum wegańskie, serum przeciwzmarszczkowe, serum rozświetlające, serum z witaminą C, serum na dzień, serum do cery normalnej, serum do cery dojrzałej, serum do cery wrażliwej, serum do cery suchej, serum z peptydami, najlepsze serum, serum do twarzy, serum dla kobiet w ciąży, pielęgnacja twarzy, pielęgnacja przeciwzmarszczkowa, pielęgnacja ujędrniająca, pielęgnacja z witaminą C, pomaranczowe serum

Składniki antyoksydacyjne zawarte w Sunrise Serum

Witamina C 

najbardziej stabilna i doskonała forma witaminy C, 3-0-Ethyl L-Ascorbic Acid, w wysoce skutecznym i klinicznie przebadanym stężeniu 5%. Zawiera najwyższe stężenie kwasu askorbinowego spośród wszystkich pochodnych witaminy C (86,3%) i ma najlepsze właściwości penetracyjne przez skórę. Silny przeciwutleniacz, który pomaga utrzymać równowagę skóry poprzez neutralizację wolnych rodników. Niweluje przebarwienia, rozjaśnia i ujednolica koloryt cery, przywracając jej młodzieńczy wygląd i promienny blask. Zwiększa produkcję kolagenu, redukując w ten sposób drobne linie i zmarszczki.

Neoclair PRO™ 

kompleks w stężeniu 2%, który zawiera rozjaśniający biomimetyczny peptyd pochodzący z zielonej herbaty. Ten silny kompleks antyoksydacyjny posiada silne właściwości przeciwzapalne i przeciwstarzeniowe, naprawiając uszkodzone błony komórkowe spowodowane stresem oksydacyjnym i zanieczyszczeniem środowiska. 

Kwas ferulowy

silny antyoksydant nazywany „pogromcą wolnych rodników”. Łagodzi stany zapalne, rozjaśnia przebarwienia, pomocny w leczeniu trądziku, przebarwień i łojotokowego zapalenia skóry. Stabilizuje i poprawia penetrację witaminy C, potęgując skuteczność formuły Sunrise Serum w walce z przebarwieniami i przedwczesnym starzeniem się skóry.

Acerola

ekstrakt z owoców wiśni z barbadosu o najwyższej naturalnej zawartości witaminy C. Chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, zapobiega przedwczesnemu starzeniu i zwiększa produkcję kolagenu. 

Astaksantyna

jeden z najsilniejszych naturalnych antyoksydantów na świecie. Ten wysoce skoncentrowany ekstrakt z wodnych mikroalg posiada silne właściwości przeciwutleniające, przeciwstarzeniowe i przeciwzapalne.

← Starsze posty Nowe posty →Zostaw komentarz